Jeśli masz jakikolwiek problem z komputerem zadzwoń lub napisz.

883 95 44 11

Telefon jest czynny 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Odzyskiwanie danych.

Odzyskiwanie danych (ang. data recovery) jest to proces przywracania dostępu do danych zapisanych na dowolnym nośniku lub odtwarzaniu fizycznego zapisu w celu otrzymania pierwotnej struktury danych.
W profesjonalnych laboratoriach, specjaliści są w stanie odzyskać dane utracone nawet w najcięższych przypadkach, jak pożar czy powódź. W chwili obecnej odzyskiwanie danych stało się jedną z wielu specjalności informatyki. Wymaga wiedzy z zakresu elektroniki, robotyki i automatyki, fizyki, programowania, oraz szeroko pojętych metod przechowywania danych: systemy bazodanowe, systemy plików i kryptologii.

Średnia skuteczność odzyskiwania danych na całym świecie w najlepszych laboratoriach wynosi 76%.

Utrata danych może nastąpić na skutek uszkodzeń logicznych - tzw. software'owych lub uszkodzeń fizycznych (hardware'owych) samego nośnika.

Odzyskujemy Dane utracone w wyniku:

 • przypadkowego skasowania
 • ataku wirusów komputerowych
 • uszkodzenia spowodowanego przerwą w dopływie energii elektrycznej lub gwałtownymi skokami napięcia
 • błędów oprogramowania
 • nieprawidłowego wyłączania komputera
 • uszkodzenia lub braku struktur systemu plików
 • sformatowania lub usunięcia partycji z nośnika danych
 • oraz innych przyczyn
 • Czego nie robić gdy dane ulegną utraceniu:

  Na pewno jeśli dane są naprawdę cenne to ich odzyskanie najlepiej zlecić komuś, kto się na tym zna, nieumiejętne działanie w tej mierze może tylko pogorszyć sytuację

  Jak odzyskujemy dane? PROCEDURA

  1. Przyjmujemy uszkodzony dysk do wstępnej analizy, która kosztuje 100 zł ( netto ) . Diagnoza ta pozwala nam ocenić które dane jesteśmy w stanie odzyskać. Analiza sporządzana jest w przeciągu 24 godzin.
  2. Po jej zakończeniu klient otrzymuje kosztorys oraz listę plików które jesteśmy w stanie odzyskać. Jeśli klient decyduje się na przywrócenie danych koszty diagnozy są bezpłatne.
  3. Koszt odzyskania danych uzależniony jest od typu uszkodzenia dysku ( tzn. czy uszkodzenie ma charakter logiczny czy fizyczny ) jak i od typu pracy:
  I.OUTSIDE – gdy dane są cenne i trzeba je szybko odzyskać
  II.STANDARD – czyli dysk zostaje przez nas zabrany i trafia do kolejki
  III.EXPRESS - praca z dyskiem od momentu otrzymania ( pierwszeństwo )

  4.Odzyskane dane dostarczone zostaną w najpóźniej przeciągu 72 godzin od chwili zakończenia pracy z dyskiem. Nagrane na płytę CD i na owy nieszczęsny dysk (jeśli oczywiście jest sprawny).


  ANALIZA DYSKU (Diagnoza) – ma na celu sprawdzenie, czy dane zawarte na dysku jesteśmy w stanie odzyskać. Klient otrzymuje od nas pełen wykaz danych które jesteśmy w stanie odzyskać. Jeśli klient zdecyduje się na odzysk diagnoza dysku jest bezpłatna ( niezależnie od wybranego trybu ). Czas trwania analizy nie przekracza 24 godzin.

  Jesteśmy w stanie podać tylko orientacyjne Ceny, ponieważ koszt odzysku danych uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju uszkodzenia dysku twardego jak i od ilości odzyskiwanych danych. Orientacyjnny cennik znajduje się w zakładce Cennik.